image_pdfimage_print

Specyfikacja

GRANULATOR THM ZM 1620

NOWY UNIWERSALNY GRANULATOR ZM1620
urządzenie przeznaczone do rozdrabniania folii, tekstyliów, papieru, gumy, opon i innych odpadów kwalifikowanych po odpowiednim rozdrobnieniu jako paliwa alternatywne.
Idealnie sprawdza się przy rozdrabnianiu kabli, transformatorów o wadze do 3 kg, i innych podobnych odpadów w celu odzysku miedzi.

Opis

Jednowałowa rozdrabniarka (nożyce udarowe). Napęd przekazywany przez pas klinowy i koło zamachowe, z przeciwprzeciążeniowym sprzęgłem poślizgowym.
Rotor i części mechanizmu tnącego wykonane ze stali specjalnej, wysokowytrzymałej, ulepszanej, odporne na zużycie, łatwe do wymiany. Sito granulacyjne z hydraulicznym podnośnikiem. Sterowanie maszyną z szafy sterowniczej z pulpitem obsługi. Lej zasypowy z wbudowanym dociskiem hydraulicznym.

Dane techniczne

Napęd; 110 kW
Zasilanie; 400 V, 50 Hz
Stopień zabezpieczenia; IP 54
Wielkość komory mechanizmu tnącego; 1.565 x 550 mm
Ilość noży rotora; 40 sztuk
Ilość noży statora; 8 sztuk
Obroty rotora: 200/min
Wymiary maszyny: 3150 x 2750 x 4725 mm

Masa; ~ 17.500 kg
Lakierowanie: RAL7043 (ciemny szary)
RAL7038 (jasny szary)/RAL5017 (niebieski)

Szafa sterująca przy urządzeniu, z wyłącznikiem głównym, wyłącznikiem START/STOP (włączenie/wyłączenie), wyłącznikiem awaryjnym i wszystkimi wskaźnikami.

Komora robocza:

Masywna konstrukcja spawana wykonana z zachowaniem optymalnego przenoszenia obciążeń, gwarantująca długotrwałą żywotność. Hydraulicznie podnoszona klapa rewizyjna umożliwia łatwy dostęp do komory tnącej. Dzięki temu możliwy jest szybki dostęp do noży w celu ich wymiany, bądź regulacji.
Nastawne noże gwarantują utrzymanie optymalnego cięcia.

Sito:

Sito granulacyjne jest umieszczone bezpośrednio pod rotorem. Dzięki nożycowemu podnośnikowi zainstalowanemu bezpośrednio po konstrukcją podtrzymującą sito – jego wymiana jest łatwa, prosta i szybka. Poprzez dobór wielkości otworów sita, określa się wielkość frakcji
końcowej. Sito wykonane jest z wysoko odpornej na ścieranie stali Hardox®.

Schody wraz z platformą obsługową:

Poprzez platformę obsługową zapewniony jest swobodny dostęp do komory roboczej, przez co wymiana bądź regulacja noży jest prosta i szybka.

Rotor:

Rotor jest pełnym wałem – wykonanym z kutej hartowanej stali. Poprzez wysokie zagęszczenie
mikrostruktury materiału osiągnięta jest jego bardzo wysoka wytrzymałość. Rozmieszczenie noży, w połączeniu ze stosunkowo małą prędkością rotora, zapewnia sprawne i skuteczne rozdrabniania. Noże blokowe można czterokrotnie obracać i szybko wymienić.

Łożyskowanie rotora:
Łożyska rotora są umieszczone na zewnątrz komory tnącej. Zanieczyszczenie łożysk jest prawie niemożliwe. Oprawy łożysk są odporne na wstrząsy i uderzenia. To zapewnia długie okresy użytkowania.

Napęd:
Oszczędny energetycznie napęd jest przenoszony na duże pasowe koło zamachowego. Rozwiązanie takie eliminuje szarpanie i pracę skokową. Koło pasowe jest wyposażone w bezobsługowe ślizgowe sprzęgło bezpieczeństwa. W ten sposób większe uszkodzenie maszyny w przypadku zablokowanego rotora jest ograniczone do skrajnych przypadków.

Docisk hydrauliczny:
Docisk hydrauliczny dociska materiał do obszaru rozdrabniania maszyny, pozwala to osiągnąć większy poziom przerobu materiału. Częstotliwość i zakres pracy docisku kontrolowana jest poprzez poziom poboru mocy silnika głównego.
Parametry te można ustawić za pomocą panelu sterowania urządzenia.
Szafka sterownicza z panelem obsługowym:
Sterowanie elektryczne urządzenia odbywa się za pomocą sterownika firmy Siemens. Elementy obsługi i wskaźniki są zintegrowane w panelu obsługi. Wszystkie urządzenia elektryczne zamontowane są w szafie sterowniczej o solidnej obudowie ze stali. Urządzenie jest zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa VDE.

Instalacja elektryczna:
Maszyna jest w pełni okablowana i połączona z szafą sterującą, która umieszczona jest w pobliżu maszyny. Doprowadzenie zasilania do szafy sterującej jest zawsze po stronie klienta i nie jest ujęte w naszej ofercie.

VIBRORYNNA

Vibrorynna odpowiada za odprowadzenie urobku spod maszyny.
Długość: 2.500 mm
Napęd: 1,1 kW

ZABUDOWA KOSZA ZASYPOWEGO

Zabezpiecza przed wypadaniem materiału poza maszynę podczas jej pracy. Zabudowa jest spawaną konstrukcją stalową, z gumową „firanką” zabezpieczającymi otwór od strony podajnika zasypowego.

Cena

€ na zapytanie

Wyposażenie dodatkowe:

Docisk hydrauliczny 7,5 kW
System centralnego smarowania 0,2 kW
Kontrola stanu napełnienia – czujnik mikrofalowy
Vibrorynna
Zabudowa kosza zasypowego

Pliki

Przykładowy plik PDF
Przykładowy plik PDF

Zdjęcia